idea bank obligacje

Zyskaj 5,72% na obligacjach Idea Bank!

Obligacje to dosyć rzadko wybierana alternatywa wybierana przez klientów. Zasadniczo większość osób wybiera lokaty. Wynika to zapewne z przyzwyczajenia. Jednak nie rozwodząc się nad sprawami socjologicznymi, warto przyjrzeć się tym razem co ma do zaoferowania Idea Bank wraz ze swoją ofertą obligacji. Warto w tym zestawieniu porównać nieco obligacje Idea Bank wraz z obligacjami konkurencji, a dokładniej chodzi tutaj o Getin Bank. W większości przypadków to Idea Bank oferował lepsze lokaty, jednak tym razem nie jest to lokata. Dlatego warto zobaczyć, który bank oferuje znacznie lepsze warunki współpracy.

Na co zwrócić uwagę przed nabyciem obligacji Idea Expert S.A.?

Na samym początku trzeba zwrócić na fakt, że Getin Bank i Idea Bank oferują nieco odmienne warunki. Chodzi tutaj dokładniej o to, że Getin oferuje obligacje, które są w publicznej ofercie, zaś Idea oferuje je w ofercie prywatnej. Oznacza to, że w pierwszym przypadku są one dostępne dla każdego, a w przypadku Idea Bank podczas trwania emisji nie są one dostępne dla szerszego grona i może je dostać jedynie 149 osób. Jednak na dzień dzisiejszych zapisy się już skończyły, dlatego tez można podać informacje, które mniej więcej odzwierciedlają stan faktyczny. Minimalna kwota wejścia to 40 tysięcy złotych. Jak na obligacje korporacyjne to można powiedzieć, że jest to cena dosyć zaporowa. Zwłaszcza, jeżeli porówna się to z Getin Bankiem, gdzie wejście jest tańsze o 15 tysięcy złotych. Jednak im dalej w las, tym okazuje się, że jest nieco lepiej. Warto przede wszystkim zwrócić uwagę na fakt okresu trwania. Ponieważ jest on niezwykle krótki. Obligacje oferowane sa na okres zaledwie roku, przy czym odsetki są wypłacane kwartalnie. Wygląda to naprawdę interesująca, zwłaszcza jak się porówna to z Getin, który oferuje 7 lat oraz wypłacanie odsetek raz na pół roku.

Jakie oprocentowanie jest na obligacjach Idea Bank?

Najciekawsza część tej oferty, czyli oprocentowanie wypada dosyć niejednoznacznie. Ponieważ marża dodawana do stawki WIBOR3M wynosić 3,05 punktów procentowych. Porównując z Getin Bank jest to 0,05 punktów procentowych więcej. Jednak sama wysokość tychże obligacji nie zaskakuje swoją wysokością, można by nawet stwierdzić, że jest to dosyć mało. Gdy weźmie się pod uwagę oprocentowanie WIBOR, które aktualnie wynosi 2,67% to zobaczy się, że obligacje stoją na poziomie 5,72%. Jednak widać, że obligacjom bankowym nadal daleko do średniej obligacji, które wynoszą 7,60%, albo nawet 8,20% w sytuacji, gdy wykluczy się wszystkie banki.

Artykuł z ofertą Zyskaj 5,72% na obligacjach Idea Bank! został opublikowany dnia 27 sierpnia 2014 oraz oznaczony słowami kluczowymi: , , . Zapraszamy do zapoznania się z ofertą oraz do skorzystania z niej. Wspieraj portal GroszWKieszeni.pl - udostępnij powyższą informację na Facebooku i Twitterze!

Dodaj opinię na temat oferty

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *