purse-522622_1280

Zmiany w tabeli opłaty BZWBK!

Od początku lutego 2015 będzie trzeba pogodzić się z faktem, że zmieni się tabela opłat i prowizji w Banku Zachodni BZWBK. Taka właśnie informacja pojawiła się w systemie elektronicznym tegoż, że banku. Kiedy szybko się przyjrzycie temu wszystkiemu to będziecie mogli dostrzec, że klienci, którzy posiadają Konto Godne Polecenia, będą mieli tutaj bardzo pod górkę, ponieważ bank będzie chciał na nich zarobić. Od lutego opłata za to konto ma wynosić 7 złotych miesięcznie, a ponadto teoria mówi, że nie będzie możliwości, aby uciec od tej opłaty.

Na dzień dzisiejszy nie ma dostępnej jeszcze pełnej, nowej tabeli opłaty to jednak bank przysyła swoim klientom listę kilku zmian, które zostaną wprowadzone. Warto przyjrzeć się temu co tam takiego można znaleźć.

Jakie opłaty będzie trzeba uiścić?

Na samym początku rzuci się Wam bez wątpienia w oczy to, że opłata za kartę, która jest dodawana do Konta Godnego Polecenia ulegnie zmianie:

Dotyczy tych z Państwa, którzy korzystają z kart płatniczych MasterCard Omni, MasterCard n Omni:

Wprowadzenie opłaty miesięcznej za kartę w wysokości 7 zł. W ramach jednej opłaty, wszystkie wypłaty w bankomatach w Polsce są dostępne bez opłat (do tej pory bez prowizji były możliwe tylko wypłaty w bankomatach sieci BZWBK24 i PKO BP).

Większość osób w tym momencie zapewne mogłoby sobie pomyśleć, że najlepszym wyjście z tejże sytuacji jest zamknięcie konta. Na pewno nie jest to zły pomysł, ale jest tutaj również dobra wiadomość. Chociaż prawdą jest to, że karta MasterCard Omni przestanie być bezpłatna to mimo wszystko Bank Zachodni WBK radzi klientom, aby zmienili ją na taką, która darmowa jest:

Aby nie ponosić opłaty za kartę można ją wymienić na kartę Visa Sol (bez opłaty miesięcznej – w przypadku rozliczenia przez BZ WBK w poprzednim miesiącu kalendarzowym co najmniej 5 transakcji bezgotówkowych dokonanych przy użyciu karty, z wyłączeniem transakcji typu Quasi Cash). Wypłaty tą kartą bez prowizji możliwe są w bankomatach sieci BZWBK24.

Klienci, którzy są w posiadaniu karty Payback również mogą dokonać wymiany na MasterCard Payback, chociaż w tym przypadku karta będzie Was kosztować złotówkę, w sytuacji gdy rozliczycie 5 transakcji bezgotówkowych.

Walutowe Konto24 za opłatą

Poza samymi kartami debetowymi opłaty będą dotyczyć również konta osobistego, ale na szczęście tylko walutowego. Za każde konto walutowe będzie trzeba zapłacić 2 jednostki konkretnej waluty miesięcznie, obojętnie czy będzie to GBP, EUR, CHF, czy USD. Warto jednak tutaj pamiętać o tym, że istnieje możliwość, aby nie płacić nic. Żeby do tego doszło trzeba utrzymać saldo na niewielkim poziomie, ponieważ zaledwie 20 jednostek walutowych.

Ponadto bank również wprowadzi opłatę z przelewy wewnętrzne, które zostały zlecone w jego placówkach, a koszt takiej operacji wyniesie 8 złotych. Zostanie również zwiększona opłata miesięczna dla profili:

  • Spokojny
  • Aktywny
  • Ambitny

Warto również zauważyć, że osoby, które posiadają Konto Avocado również będą musiały zapłacić 7 złotych za samo prowadzenie konta.

Artykuł z ofertą Zmiany w tabeli opłaty BZWBK! został opublikowany dnia 25 listopada 2014 oraz oznaczony słowami kluczowymi: Zapraszamy do zapoznania się z ofertą oraz do skorzystania z niej. Wspieraj portal GroszWKieszeni.pl - udostępnij powyższą informację na Facebooku i Twitterze!

2 opinii do oferty.

  • A czy dotyczy to wszystkich kart MasterCard dołączonych do konta Godne Polecenia również Master Card Debit? Mogli by tą opłatę nieco zbić np. dla tych klientów którzy za jej pomocą będą dokonywać transakcje bezgotówkowe na określoną kwotę.

  • No kurcze trochę ich chyba przygrzało z tą oplata 7zł za miesiąc prowadzenia konta :/ no, ale cóż sami się o tym przekonają jak klienci zaczną powoli od nich uciekać.

Dodaj opinię na temat oferty

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *