idea wolnosci

Zgarnij darmowy kredyt do 50 tysięcy złotych, na 3 miesiące!

Idea Bank jakiś czas temu przygotował promocję „Idea Wolności”. Celem nadrzędnym tej oferty jest danie możliwości przedsiębiorcom do tego, aby mogli całkowicie za darmo zrezygnować z zaciągniętego kredytu. Oznacza to, że osoba, która zdecyduje się na taki kredyt będzie mogła obracać pieniędzmi banku, nie ponosząc przy tych żadnych kosztów. Warto jednak zastanowić się jak to działa w praktyce, ponieważ każdy sobie dobrze zdaje sprawę, że nie wszystko złoto co się świeci.

Dzięki ofercie Idea Wolności będziecie mogli skorzystać z jednej, z trzech możliwych propozycji. Wybrać będziecie mogli:

 • Kredyt w rachunku, z 3 miesiącami wolności, do 25 tysięcy złotych
 • Kredyt obrotowy, z 3 miesiącami wolności, do 50 tysięcy złotych
 • Kartę kredytową, z 6 miesiącami wolności, do 10 tysięcy złotych

Oferty są do siebie bardzo podobne. Warto tutaj jednak przeanalizować najlepszą z tych trzech ofert, czyli kredyt obrotowy.

Kto może skorzystać z oferty Idea Bank?

Podstawowym warunkiem, żeby móc skorzystać z oferty jest bycie osobą fizyczna, która prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą. Poza tym trzeba spełnić również inny warunek, a dokładniej to, żeby mimo tego, że posiada się jednoosobową działalność gospodarczą, nie posiadało się również na dzień składania wniosku aktywnej umowy z Idea Bankiem, która dotyczyłaby jakiegokolwiek innego produktu bankowego.

Jeżeli spełnicie te dwa proste warunki to kredy otrzymacie, ale mimo wszystko warto zainteresować się tym co zrobić, żeby spłacić kredyt bez ponoszenia żadnych dodatków kosztów. Aby nie ponieść żadnych kosztów związanych z obsługą kredytu trzeba będzie:

 • Otworzyć rachunek firmowy w Idea Banku
 • Spłacać raty i należności wobec banku w sposób terminowy
 • Zapewniać comiesięczny wpływ na rachunek w wysokości, która została wskazana w umowie kredytu
 • Dokonywać comiesięcznych przelewów do ZUS, albo wykonywać przelewy do US, bądź wykonać transakcje (jedną, albo kilka) kartą na minimalną sumę 500 złotych.

Warunki w sumie wydają się bardzo proste, jednak mimo wszystko warto przyjrzeć się tutaj jednemu. Nigdzie nie jest do końca objaśnione co to znaczy comiesięczny wpływ na rachunek. Żeby jednak nie domyślać się warto samemu zapytać się banku co takiego jest. Na dzień dzisiejszy, na podstawie rozmów wynika, że jest to trzykrotność raty odsetkowo-kapitałowej, a więc ta kwota, którą będzie trzeba uiścić wcale do największych nie należy.

Można tutaj jednak doznać lekkiej konsternacji, ponieważ jak dokonywać wpływów, jeżeli ma się ciężką sytuację w firmie i po to się bierze kredyt, aby się jakoś ratować, jednak prawda jest taka, że nic nie szkodzi na przeszkodzie, aby regulaminowe wpływy na konto były finansowane przez kredyt. Podobnie sytuacja wygląda, kiedy nie będzie zależeć Wam tak naprawdę na samym kredycie, ale będziecie chcieli na nim nieco zarobić. Wystarczy, że umieścicie 50 tysięcy złotych na koncie oszczędnościowym, po czym wycofacie środki, po to aby spełnić ten warunek, a następnie ponownie przelejecie pieniądze na konto. Dzięki takiemu podejściu będziecie w stanie zarobić w okolicach 400 złotych. Najlepiej, jeżeli prześledzicie oferty oszczędnościowe i wybierzecie dla siebie najbardziej korzystną ofertę.

Kredyt z perspektywy przedsiębiorcy

Jest to kredyt jednak przeznaczony dla osób, które prowadzą własną firmę, dlatego też warto się zainteresować tym jak taki kredyt wygląda z perspektywy przedsiębiorcy. Dla niego będzie o wiele bardziej istotną kwestią to, że dzięki niemu będzie w stanie zapewnić swojej firmie płynność finansową. Jeżeli osoba prowadząca firma będzie czekała na przelew od klienta, zaś z drugiej strony sama będzie musiała opłacić coś komuś innemu to w takim przypadku skorzystanie z takiej formy kredytu wydaje się być bardzo racjonalnym pomysłem. Ponadto cały proces trwa zaledwie kilka dni i można go przeprowadzić bez wychodzenia z domu.

Co można zyskać w promocji Idea Bank?

Jeżeli dacie radę spełnić wszystkie warunki, a nie wydaje się to zbyt problematyczne to dzięki temu zyskacie:

 • Kredyt oprocentowany na 0% przez 3 miesiące, zaś jeżeli skorzystacie z karty kredytowej to będzie to 6 miesięcy.
 • Darmowe prowadzenie rachunku i bezpłatne przelewy między rachunkami przez 3, bądź 6 miesięcy
 • Brak poniesionych kosztów z tytułu przedterminowej całkowitej spłaty, na okres 3, bądź 6 miesięcy
 • Zniesienie prowizji z tytułu uruchomienia umowy kredytowej
 • Bezpłatna składka na ubezpieczenia Bezpieczna Spłata, w przypadku kredytu rachunkowego, albo Utrata Zysk 10 plus, w przypadku kredytu obrotowego, na okres 3 miesięcy.

Ile się zapłaci, kiedy nie spełni się warunków?

Kolejną bardzo ciekawą informacją jest to, że jeżeli nie uda się Wa spełnić kredytu Wasz kredyt zostanie oprocentowany od 11,63% do ponad 28&. Będzie to zależeć od tego jaki posiadacie scoring. O wszelkich warunkach zostaniecie odpowiednio wcześniej poinformowani, dlatego też dobrym pomysłem jest wypełnienie wniosku kontaktowego, żeby można było sprawdzić jakie warunki zaproponuje Wam bank.

Trzeba jednak pamiętać, że promocja dotyczy dosyć pokaźnej sumy pieniędzy. Dlatego o wiele lepiej, jeżeli sami zobaczylibyście czego można się po niej spodziewać, czytając regulamin. 

Artykuł z ofertą Zgarnij darmowy kredyt do 50 tysięcy złotych, na 3 miesiące! został opublikowany dnia 18 listopada 2014 oraz oznaczony słowami kluczowymi: , , . Zapraszamy do zapoznania się z ofertą oraz do skorzystania z niej. Wspieraj portal GroszWKieszeni.pl - udostępnij powyższą informację na Facebooku i Twitterze!

2 opinii do oferty.

 • Przyznać trzeba że Idea Bank uruchomił ciekawą promocję. Aż jestem zdziwiony że tych warunków nie jest więcej jak to bywało w przypadku innych promocji które wiązały się z podpisaniem dodatkowej umowy o prowadzenie księgowości czy innych usług. Fajne wsparcie dla osób prowadzących działalność na własną rękę.

Dodaj opinię na temat oferty

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *