Mastercard

Zgarnij 150 złotych za korzystanie z karty

Banki mają to ostatnio do siebie, że lubią oferować naprawdę ciekawe promocje. Premia, premię pogania. Tym razem bardzo ciekawą ofertę przygotował BOŚ Bank. Dzięki temu, że skorzystacie z tej oferty będziecie mogli zgarnąć 150 złotych. Warunki są naprawdę banalnie proste, ponieważ wystarczy, że dokonacie zakupów kartą na kwotę rzędu 200 złotych. W zasadzie nic więcej robić nie musicie, ponieważ to absolutnie wystarczy, abyście mogli cieszyć się nagrodą. Mimo wszystko, żeby się tak nie zachwycać nadmiernie warto zobaczyć co tam dokładnie można znaleźć w tej ofercie i czy jest ona naprawdę tak ciekawa jak mogłoby się to wydawać na pierwszy rzut oka.

Grudzień to miesiąc promocyjny. Sklepy, internet, wszędzie gdzie się nie popatrzy tam widać szaleństwo promocyjne. Banki również nie chcą stać z boku i dlatego decydują się na zaserwowanie swoim klientom świetnych ofert oszczędnościowych. Niektóre są lepsze, niektóre gorsze, jednak fakt faktem jest taki, że jest ich w tym okresie naprawdę sporo.

Dla kogo przeznaczona jest promocja?

Promocja „150 złotych na dobry początek” jest przeznaczona dla wszystkich osób, które wysuną wniosek o kartę kredytową MasterCard GOLD, ale również te, które posiadają już powyższą kartą Banku Ochrony Środowiska, jednak nie zdążyły jej jeszcze aktywować.

Co trzeba zrobić, aby wygrać nagrodę?

Jeżeli zależy Wam na tym, żeby zdobyć nieco gotówki to będziecie musieli pamiętać o tym, że bardzo istotną kwestią jest tutaj tenże fakt, że będziecie musieli wykonać co najmniej jedną, albo więcej transakcji przy pomocy karty na sumę wynosząca łącznie minimum 200 złotych. W takiej sytuacji bank zapłaci Wam 150 złotych premii. Warto też zauważyć, że bank opłaci również kwotę, która jest równowartością podatku od tejże nagrody, ponieważ według regulaminu to bank rozliczy się z tego podatku, a nie Wy.

Co jeszcze można znaleźć w tej ofercie?

Mogłoby się zdawać, że oferta jest naprawdę bardzo ciekawa, jednak warto się tutaj przyjrzeć pewnej kwestii, a dokładniej chodzi tutaj o opłaty za kartę. Gdy to zobaczycie to może się okazać, że oferta przestanie być tak ciekawa jak z początku była. Jak się okazuje opłata za kartę wynosi w ciągu roku 150 złotych i pobiera się ją przed upływem danego roku. Co za tym idzie spowoduje to tylko i wyłącznie to, że otrzymana nagroda będzie jedynie rekompensatą za opłatę. Chyba, że uda Wam się w ciągu jednego roku wydać określoną sumę pieniędzy, używając tejże właśnie kwarty, jednak nie ma co za bardzo na to liczyć. Suma, którą musicie uiścić przy pomocy karty MasterCard GOLD wynosi 16 tysięcy złotych, w ciągu dwunastu miesięcy. Jeżeli nie chcesz płacić kwoty rzędu 150 złotych za rok użytkowania karty, musisz co miesiąc wydawać 1,34 tysiąca złotych. Kiedy w reklamie powiedzieliby, że dostaniesz 150 złotych za dokonywanie zakupów na łączną kwotę rzędu 1,34 tysięcy złotych miesięcznie to oferta już nie byłaby taka ciekawa.

Zapewne możesz pomyśleć, że od razu po tym jak założysz kartę to zgarniesz nagrodę i ją zamkniesz, jednak nie jest to tak łatwe, ponieważ bank zabezpieczył się na takową ewentualność, poprzez umieszczenie w regulaminie odpowiedniego wpisu:

„Jeżeli w ciągu 12 miesięcy od daty wpłaty przez Organizatora środków, [tj. premii 150 zł – przyp. Mr. Złotówa], (…), Uczestnik wypowie umowę karty kredytowej MasterCard GOLD, Bank może wystąpić z żądaniem zwrotu kwoty wpłaty pomniejszonej o 1/12 za każdy pełny miesiąc korzystania z karty przez Uczestnika, licząc od daty wpłat środków przez Organizatora”.

Ponadto musisz pamiętać jeszcze o tym co mówią zapisy z Taryfy Opłat i Prowizji, ponieważ jeśli zdecydujesz się na wcześniejszą rezygnację z karty to opata za nią będzie naliczona proporcjonalnie do wykorzystanego przez Ciebie okresu posiadanie tej karty. Dlatego też obojętnie jakbyście tego nie obliczali to i tak w zasadzie nie będziecie mieli z tego większego zysku. Ponadto jeżeli chcecie skorzystać z promocji to musicie wyrazić zgodę dotyczącą przetwarzania danych osobowych przez bank do celów marketingowych. Pamiętajcie również o tym, że pula nagród, którą przewidział bank dla tej promocji jest limitowana do 3 tysięcy sztuk, zaś żeby wnioskować o kartę to musicie udać się do oddziału banku.

Patrząc przez ten pryzmat na tę ofertę to okazuje się, że jednak nie każda promocja jest taka ciekawa jakby na początku mogłoby się to wydawać.

Artykuł z ofertą Zgarnij 150 złotych za korzystanie z karty został opublikowany dnia 10 grudnia 2014 oraz oznaczony słowami kluczowymi: , , . Zapraszamy do zapoznania się z ofertą oraz do skorzystania z niej. Wspieraj portal GroszWKieszeni.pl - udostępnij powyższą informację na Facebooku i Twitterze!

1 opinia do oferty.

  • Każda oferta, nawet na pozór bardzo ciekawa, okazuje się już nie taka ciekawa gdy zobaczymy wszystkie restrykcje, warunki, które należy spełnić, aby, jak w tym wypadku, otrzymać pieniądze. Zawsze wychodzę z założenia, że takie promocje mają podwójne dno i mimo wszystko nie wyjdziemy na tym korzystnie.

Dodaj opinię na temat oferty

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *