najlepsze lokaty wrzesień

Wrzesień 2014: Najciekawsze oferty oszczędnościowe

Jak to już w ostatnim czasie bywa. Z miesiąca na miesiąc oprocentowanie lokat nieznacznie spada. Jednakże nie ma co specjalnie się jeszcze tym załamywać. Bo na szczęście nie jest, aż tak najgorzej. Warto również pamiętać, że inflacja ostatnio zaczęła maleć, dochodząc do poziomu deflacji. Dlatego też nieco niższe oprocentowanie lokat nie jest jeszcze, aż tak złe. Mimo wszystko w tym miesiącu również można było znaleźć naprawdę bardzo dużo ciekawych ofert. Chociaż coraz to więcej banków zaczyna oferować lokaty rzędu 3,6-3,8% to mimo wszystko nadal można znaleźć naprawdę godne uwagi oferty, które oscylują w okolicach 4, nawet 5 procent. Dlatego nie ma sensu jak na razie narzekać. Bo mimo wszystko warunki inwestycyjne, skupiając się na gospodarce stają się bardziej opłacalne, a do tego banki również cały czas oferują mniej lub bardziej ciekawe oferty. Jednak nadal jest na czym zawiesić oko.

Lokaty 5%

Pierwszą bardzo ciekawą ofertą jest lokata Happy w Idea Bank. Można powiedzieć, że w pewnym sensie staje się to już powoli tradycją. Jednak warto zwrócić uwagę na to, że w pewnym momencie był kilkudniowy spadek oprocentowania do 4,75%. Jednakże wszystko wróciło do normy i lokata Happy w Idea Bank znów oferuje 5% w skali roku, dla kwot 1-10 tysięcy złotych. Czas trwania takiej lokaty wynosi 3 miesiące. Jednakże każda osoba może skorzystać z tej oferty tylko jeden raz, a ponadto trzeba być całkowicie nowym klientem banku. Niestety tak to już jest, że najlepsze oferty mają nowi klienci. Mimo wszystko trzeba też zauważyć, iż cały proces zakładania takiej lokaty można załatwić bez wychodzenia ze swojego domu. Można spokojnie siedzieć sobie przed komputerem i załatwić całą sprawę przez internet.

 ███ TAK, CHCĘ SKORZYSTAĆ Z OFERTY… ███


Następną ciekawą ofertą, która również oferuje 5% lokatę, jest to oferta Meritum Bank, a dokładniej Lokata na start. Tak jak w poprzednim wypadku również maksymalna kwota jaką można zainwestować do 10 tysięcy złotych. Jednakże nie na 3, a na 2 miesiące. Dodatkowo w odróżnieniu do poprzedniego kontakt tutaj niestety już trzeba założyć konto.

 ███ TAK, CHCĘ SKORZYSTAĆ Z OFERTY… ███


Jednakże wszystkie osoby, które dysponują wolną kwotą rzędu 200 tysięcy złotych, mogą skorzystać z oferty Lion’s Bank. Ponieważ Lokata Bonjour cały czas oferuje lokatę na 5%, przy maksymalnej kwocie 300 tysięcy na okres jednego miesiąca. Lecz nie trzeba zakładać żadnego konta. Dlatego jest to spory plus. Chociaż w tym przypadku nie załatwi się całej sprawy przez internet. Niestety, ale wymagana jest wizyta w banku.

Lokaty 4,5%

Można powiedzieć, że pierwsza oferta z rzędu lokat na 4,5% jest pewnego rodzaju alternatywą dla Lokaty Happy. Jest to Lokata na start w Getin Bank. Można ją założyć będą nowym klientem banku. Każda osoba, która założy tam swoje konto do zgarnięcia będzie miała 4,5%, przy kwocie maksymalnej rzędu 10 tysięcy złotych. Jednakże okres trwania tej lokaty to raptem 2 miesiące.

Ciekawą ofertę, podobną do Getin Bank oferuje Bank Millenium wraz ze swoją Lokatą mobilną. W tym przypadku również kwota maksymalna wynosi 10 tysięcy złotych, a czas depozyty wynosi o miesiąc więcej, niż w poprzednim przypadku, czyli 3 miesiące. Jednakże żeby założyć lokatę trzeba zrobić to przy pomocy aplikacji mobilnej, otwierając tym samym konto 360°.

Lokata 4,25%

Dosyć klasyczna oferta Noble Bank, o której warto wspomnieć to Lokata na otwarcie II. Okres trwania takiej lokaty to 2 miesiące. W ciągu tych 2 miesięcy da się zarobić 4,25% w skali jednego roku. Jednakże trzeba posiadać w tym przypadku minimum 200 tysięcy złotych. Dodatkowo aby posiadać tę lokatę trzeba zdawać sobie sprawę, że wpierw potrzebne jest otwarcie konta osobiste. Konto osobiste w Noble Bank może być darmowe, jednakże trzeba zdawać sobie sprawę, że jeżeli się chce aby tak było to wymagane jest przelewanie 12 tysięcy złotych co miesiąc. Jednak jeżeli ktoś dysponuje środkami rzędu 200 tysięcy złotych to nie powinno to sprawić mu większego problemu.

Jak wyglądają inne oferty?

Warto się przyjrzeć nieco bliżej lokatą długoterminowym. Ponieważ one w tym miesiącu ucierpiały najbardziej. Lokata Direct+ Internet oferuje 3,9% jeśli założy się na ja na okres dwóch lat. Zaś w przypadku trzech lat będzie można zgarnąć 4,1%. Jest to nieco krok w tył, z racji tego, że wcześniej można było zyskać na niej 4,2%.

Dodatkowo warto się przyjrzeć temu, że spadło i to w miarę sporo oprocentowanie w Credit Agricole. Ponieważ dzisiaj jeżeli założyć tam lokatę trzyletnią, to w odróżnieniu do dawnych 4% dostaniecie jedynie 3,5%. Jednakże dobrą wiadomością dla osób, które lubują się w lokatach długoterminowych jest chociażby fakt, że wciąż można bezproblemowo założyć dwie lokaty na 4,05%. Pierwsza z nich to oferta BIZ Banku, a druga oferta Smart Banku, gdzie dostępna jest lokata na okres dwuletni.

Jak zyskać 4% innymi sposobami?

Wszystkie osoby, które jednak wolą lokaty krótkoterminowe powinny wziąć pod uwagę fakt, że można znaleźć nieco alternatywne oferty, które są w miarę wysoko oprocentowane. Jedną z nich jest chociażby Nowa Lokata Swobodnie Zarabiająca od BZWBK. Ta lokata oferuje 4% na okres 4 miesięcy, z kwotą maksymalną do pół miliona złotych. Warto również zapamiętać,ze żeby do tego doszło to trzeba założyć wcześniej konto w banku, pod warunkiem, że się go nie ma.

Kolejną bardzo ciekawą opcją jest Lokata Bezkarna. Pozwala ona na zerwanie umowy bez utraty odsetek. Kwota maksymalna tej lokaty to 20 tysięcy złotych, a jej okres trwania to 3 miesiące. Jednakże, żeby założyć te lokatę. To najpierw trzeba otworzyć konto oszczędnościowe BGŻOptima, na którym będzie można ulokować do 100 tysięcy złotych na 3,5%, w skali roku.

 ███ TAK, CHCĘ SKORZYSTAĆ Z OFERTY… ███


Trzecią opcją w tym zestawieniu jest konto oszczędnościowe w Smart Banku. Gdzie oferowane jest oprocentowanie 4% do 50 tysięcy złotych. Jednakże na dzień dzisiejszy jeszcze nie wiadomo kiedy skończy się promocja tego banku.

Na samym końcu warto też wspomnieć o tym, że 4% można zyskać za założenie lokat mobilnych. W przypadku Getin Bank można ulokować 10 tysięcy złotych na okres 2 miesięcy. Zaś w przypadku BZWBK na 12 miesięcy.

Artykuł z ofertą Wrzesień 2014: Najciekawsze oferty oszczędnościowe został opublikowany dnia 1 września 2014 oraz oznaczony słowami kluczowymi: , , . Zapraszamy do zapoznania się z ofertą oraz do skorzystania z niej. Wspieraj portal GroszWKieszeni.pl - udostępnij powyższą informację na Facebooku i Twitterze!

Dodaj opinię na temat oferty

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *