lokata z tabletem

Sprawdź czy warto założyć lokatę z tabletem w Idea Bank!

Idea Bank znowu atakuje. Tym razem do swojej ofensywy jako głównej broni używa tabletów. W odróżnieniu do ostatniej oferty lokaty z Premią, na której można było zgarnąć 50 złotych to teraz Idea Bank chce przekupić potencjalnych klientów tabletami Samsung Galaxy Tab 3 Lite, albo Philip Amio. Ciekawym jest to, że nie ma w tej ofercie specjalnie żadnych ograniczeń związanych z tym kto może, a kto nie może przystąpić do tej lokaty. Nie należy ona do tych lokat, w których trzeba być nowym klientem, bo w innym przypadku nic z tego nie wyjdzie. Jeżeli posiadasz wystarczające fundusze, aby zainwestować swoje pieniądze na lokacie od Idea Bank to wpłacasz je bezproblemowo.

Co trzeba zrobić, żeby założyć lokatę?

Żeby założyć lokatę na trzy miesiące trzeba dysponować sumą pieniędzy rzędu 58 tysięcy złotych. Jednak jest tutaj pewien haczyk. Ponieważ tak naprawdę to lokata jest podzielona na dwa okresy. Z czego jeden to właśnie okres, który obejmuje tylko i wyłącznie trzy miesiące, a drugi to okres, który obejmuje 9 miesięcy, co łącznie daje nam 12 miesięcy. Przez pierwsze 3 miesiące oprocentowani wynosi 0,10%, a przez kolejne 9% oprocentowanie wynosi 3,50%. Do wyboru są jeszcze inne alternatywne wersje tej lokaty. Przykładowo przy wkładzie 29 tysięcy złotych lokata trwa łącznie 24 roku miesiące, a pierwszy okres tej lokaty to pół roku. Zaś gdy wybierze się lokatę przy wkładzie zaledwie 4 tysięcy złotych to pierwszy okres wynosi 3 lata, a drugi 2 lata. W takiej sytuacji blokuje się swoje fundusze, które można by było zdecydowanie znacznie lepiej zainwestować przez okres 5 lat, tylko jedynie za tablet.

Na co zwrócić uwagę przy tej lokacie?

W przypadku odstąpienia od tej lokaty w pierwszym okresie trwania depozytu, bank zażąda zwrotu pieniędzy za wybrany tablet. Oferta jest co najmniej kontrowersyjna. Zważywszy chociażby na fakt, że nawet jeżeli deflacja będzie postępować i za 3 lata takie oprocentowanie będzie naprawdę wysokie to jednak raczej się okaże, że tego typu tablet będzie wtedy czymś z czego raczej już w zasadzie nikt nie będzie miał zbytniej ochoty korzystać.

 

Artykuł z ofertą Sprawdź czy warto założyć lokatę z tabletem w Idea Bank! został opublikowany dnia 10 września 2014 oraz oznaczony słowami kluczowymi: , , . Zapraszamy do zapoznania się z ofertą oraz do skorzystania z niej. Wspieraj portal GroszWKieszeni.pl - udostępnij powyższą informację na Facebooku i Twitterze!

Dodaj opinię na temat oferty

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *