smart procent

Smart Procent zmniejsza oprocentowanie?

Bank Smart w dniu wczorajszym poinformował, że postanawia zmienić tabele oprocentowań oraz tabelę opłat oraz prowizji. Oczywistym jest to, że nie będzie to dla Was w żadnym razie korzystne, ponieważ nie będzie można już zarobić na koncie oszczędnościowym 4% w ujęciu rocznym, a będzie to niestety znacznie mniej.

Co dalej ze Smart Procent?

Wraz z dniem 12.02.2015 oprocentowanie konta Smart Procent zostanie wyliczane raz w miesiącu i to na podstawie wskaźnika WIBOR 3M. Ogólnie sprawa jest dosyć prosta i będzie to wyglądało w taki sposób, że do kwoty 50 tysięcy złotych oprocentowanie będzie wynosić WIBOR 3M + 0,50%, zaś powyżej tej kwoty oprocentowanie będzie wyłącznie zależne od tego ile będzie wynosił WIBOR 3M.

Jak aktualnie prezentuje się WIBOR 3M?

WIBOR (ang. Warsaw Interbank Offered Rate) – referencyjna wysokość oprocentowania kredytów na polskim rynku międzybankowym. Wyznaczana jest jako średnia arytmetyczna wielkości oprocentowania podawanych przez największe banki działające w Polsce, które są uczestnikami panelu WIBOR, po odrzuceniu wielkości skrajnych. Banki podają stawki oprocentowania (w ujęciu rocznym), po jakich są gotowe pożyczyć pieniądze innym bankom

Na dzień dzisiejszy WIBOR 3M wynosi tylko i wyłącznie 2,06%. Jest to jednoznaczne z tym, że jeżeli od połowy lutego nic nie ulegnie zmianie to środki ulokowane na rachunku oszczędnościowym będą oprocentowane zaledwie na 2,56% w skali rocznej. Zaś kwota powyżej 50 tysięcy złotych będzie zarabiała tylko 2,06 procenta. Jak można zauważyć Smart Procent przestaje już być taki Smart.

Istotną kwestią również jest fakt, że zgodnie z tym jak prezentuje się tabela oprocentowania wszystkie konta, które zostaną otwarte po 12 grudnia 2014, ale przed 11 lutego będą mogły zarobić 3,5 procenta w skali rocznej, do kwoty 50 tysięcy złotych oraz 2,5 procenta, jeżeli ta suma zostanie przekroczona. Zaś te konta, które zostały otworzone wcześniej przez okres jeszcze dwóch miesięcy będą zarabiać 4%.

Co zmieni się w tabeli opłat?

Poza samą zmianą oprocentowania zmianie ulegnie również tabela opłat. Tutaj wielkich zmian nie ma, a jak już to lekko pozytywne, ponieważ od 1 stycznia 2015 roku zostanie zlikwidowane ograniczenie darmowy wypłat z bankomatów, które znajdują się nie tylko w Polsce, ale również w innych krajach świata.

Artykuł z ofertą Smart Procent zmniejsza oprocentowanie? został opublikowany dnia 14 grudnia 2014 oraz oznaczony słowami kluczowymi: , , . Zapraszamy do zapoznania się z ofertą oraz do skorzystania z niej. Wspieraj portal GroszWKieszeni.pl - udostępnij powyższą informację na Facebooku i Twitterze!

2 opinii do oferty.

  • Jest to trochę niesprawiedliwe dla tych, którzy założyli lokatę z myślą, że oprocentowanie będzie wynosić 4%. Oczywiście plusem jest tutaj to, że im bank przedłuża ten poziom o dwa miesiące. Wiem, wiem- nic nie trwa wiecznie, ale dając takie promocje powinny trwać do końca założonej lokaty.

  • Niby niesprawiedliwe, ale wiadomo, że oprocentowania różnych usług bankowych się zmieniają. Dlatego nie uważam, że jest to krzywdzące. Każdy musi się z tym liczyć.

Dodaj opinię na temat oferty

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *