najlepsze lokaty

Sierpień 2014: Sprawdź najlepsze lokaty!

Sierpień nie był specjalnie atrakcyjnym miesiącem jeżeli chodzi o lokaty. Zwłaszcza w porównaniu do lipca. Jest nieco lepszy niż poprzedni miesiąc, jednak nie jest to żadna spektakularna różnica, która zmiotłaby czapki z głów u niektórych osób, a u innych opadłyby szczęki z wrażenia. Można powiedzieć, że ten miesiąc jest dosyć spokojny jeżeli chodzi o lokaty. Chociaż większość ofert nie uległa żadnej większej zmianie niżeli 0.1-0.2 punktu procentowego, w skali ostatniego miesiąca. Mimo wszystko warto wyróżnić te lokaty, które najlepiej prezentują się w tym miesiącu.

Jakie są najlepsze lokaty w tym miesiącu?

Lokata Bonjour 5%

Pierwsze miejsce ex aequo zajmuje lokata 5% w banku Lion’s Bank. Oprocentowanie tego typu jest oferowane w skali roku. Jednak żeby ulokować swoje pieniądze na tego typu lokacie, trzeba posiadać sumę pomiędzy 200-300 tysięcy złotych. Takie pieniądze można włożyć na lokatę, na okres 30 dni. Sporym plusem jest to, że nie trzeba zakładać żadnego rachunku, a oprocentowanie lokaty jest naprawdę wysokie.

 ███ TAK, CHCĘ SKORZYSTAĆ Z OFERTY… ███


 

Lokata Start 5%

To już drugie, pierwsze miejsce, które różni się nieco od poprzedniej lokaty. W tym przypadku, żeby skorzystać z Lokaty Start 5% trzeba założyć nowe, jednakże całkowicie darmowe, konto osobiste. Ponadto maksymalną kwotą pieniędzy, którą ulokuje się na tej lokacie 5% to 10 tysięcy złotych. Mimo wszystko czas trwania takiej oferty jest dłuższy, niż w przypadku Lion’s Bank, ponieważ trwa przez okres 2 miesięcy.

███ TAK, CHCĘ SKORZYSTAĆ Z OFERTY… ███


 

Lokata Happy 4,75%

Lokata Happy natrafiła w tym miesiącu na niewielkie problemy, ponieważ oferuje minimalnie niższe oprocentowanie, które w przypadku Lokaty Happy, wynosi aktualnie 4,75% i spadło o 0.25 punktu procentowego. Mimo wszystko nadal jest to świetna oferta, jeżeli chodzi o tak wysoką lokatę w skali roku. Ponadto ta lokata nie wymaga od nikogo zakładania konta osobiste. Jednakże konieczne jest bycie nowym klientem Idea Bank. Lokatę Happy można założyć w ciągu zaledwie kilku minut, przez internet, bez zbędnych formalności. Lokata jest ważna przez okres 3 miesiąca. Zaś maksymalna kwota, którą można wpłacić na nią to 10 tysięcy złotych.

███ TAK, CHCĘ SKORZYSTAĆ Z OFERTY… ███


 

Millennium i Getin Online 4,5%

Lokata na start oferowana przez Getin Online daje 4,5%, którą można założyć na okres dwóch miesięcy, dla kwoty wynoszącej maksymalnie 10 tysięcy złotych. Podobnie wygląda sprawa z ofertą Millennium Banku. Ta oferta lokaty startowej oferuje 4,5% dla kwoty 10 tysięcy złotych. Jednak jest ona dostępna dla osób, które założą wcześniej Konto 360°. Okres trwania takowej lokaty wynosi 3 miesiące. Ponadto można ją z założyć spokojnie przy użyciu telefonu. Ponieważ jest to lokata mobilna. Warto zauważyć, że jeżeli nie posiada się rachunku Konto 360°, to można skorzystać z tej oferty, jednak wtedy oprocentowanie wynosi 4%.


 

Noble Bank 4,25%

Noble Bank oferuje lokatę na otwarcie II, przy której trzeba posiadać 200 tysięcy złotych, aby przez okres dwóch miesięcy móc zyskać 4,25%. Jednak przy tej ofercie trzeba założyć konto osobiste. Pozostanie ono całkowicie darmowe jedynie przy dowolnym zewnętrznym wpływie na sumę 12 tysięcy złotych, co miesiąc. Nie powinno to stanowić problemu dla osób, które posiadają tak wysokie aktywa finansowe. Jednak nie jest to tak kusząca oferta jak w przypadku konkurencji. Ponadto po zakończeniu trwania lokaty konto można zamknąć bez zbędnych problemów.


 

Lokata Direct+ Internet 4,2%

Jeszcze nieco powyżej, ale już dosłownie na krawędzi 4% utrzymuje się oferta Santander Consumer Bank, którą dostanie się na lokacie trwającej 3 lata. W tym przypadku nie ma żadnej kwoty maksymalnej. Lecz kwota minimalna wynosi 5 tysięcy złotych w lokacie Direct+ Internet.

███ TAK, CHCĘ SKORZYSTAĆ Z OFERTY… ███


Mniej atrakcyjne, ale warte uwagi lokaty

Oferty 4%

Jest naprawdę sporo ofert, które oferują lokatę na poziomie 4%, lub minimalnie większych. Takie oferty można w większości podzielić na dwie kategorie. Pierwsza kategoria zawiera w sobie lokaty długoterminowe.

Długoterminowa lokaty:

  • Lokata BIZ PRO 4,05%
  • Lokata Premiere 4%
  • Lokata Smart 4,05%
  • Lokata Terminowa CA

Zaś w przypadku lokat krótkoterminowych można znaleźć takie lokaty jak:

  • Lokata Bezkarna 4%
  • Smart Konto oszczędnościowe 4%
  • Lokata Wielki Powrót 4%
  • Lokata mobilna BZWBK 4%
  • Lokata mobilna Getin Online 4%

Lokaty poniżej 4%

Lokaty krótkoterminowe, które oferują oprocentowanie poniżej 4% są dosłownie dla każdego. Chociażby lokata Prestige, w Lion’s Bank oferuje oprocentowanie na poziomie 3,8%. Jednak początkowy wkład finansowy oscyluje na poziomie minimum 100 tysięcy złotych. Zaś Lokata Pro Idea Bank, która trwa przez okres 4 miesięcy jest w stanie zaproponować lokatę na poziomie 3,65%. Takie same oprocentowanie, jednakże na okresu 12 miesięcy dostanie się w przypadku oferty Lokata BIZ PRO. Jednakże wartą uwagi jest również Lokata internetowa w Meritum Bank, dzięki której dostanie się oprocentowanie na poziomie 3,7%.

Oczywiście można znaleźć wiele innych lokat, jednakże te oferty są najlepszymi ofertami na miesiąc sierpień. Dlatego warto zainteresować się właśnie nimi.

Artykuł z ofertą Sierpień 2014: Sprawdź najlepsze lokaty! został opublikowany dnia 4 sierpnia 2014 oraz oznaczony słowami kluczowymi: , , , , . Zapraszamy do zapoznania się z ofertą oraz do skorzystania z niej. Wspieraj portal GroszWKieszeni.pl - udostępnij powyższą informację na Facebooku i Twitterze!

Dodaj opinię na temat oferty

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *