money-494160_1280

Listopad 2014: Najciekawsze oferty oszczędnościowe

Październik był miesiącem pełnym napięć i emocji, zwłaszcza przez to, że Rada Polityki Pieniężnej bardzo obniżyła stopy procentowe to jednak na szczęście, jak na razie nie odbiło się negatywnie na wysokości lokat, można powiedzieć, że jak na razie jest wręcz przeciwnie, ponieważ można doświadczyć trendu wzrostowego, chociaż zapewne krótkotrwałego. Warto jednak zauważyć, że jeszcze przez około tydzień będzie można założyć jesienną lokatę, która oferuje, aż 5,5% w skali roku. Oczywiście reszta rankingu nie wygląda tak ciekawie, chociaż warto zwrócić uwagę na to, że wiele ofert jednak nie uległo zmianie, co do wcześniejszych miesięcy. Niestety w tym miesiącu nie ma co liczyć na zbyt liczne bonusy, chyba że weźmie się pod uwagę konto w BNP Paribas, jednak w tym wpisie nie o kontach mowa, a o ofertach oszczędnościowych.

5,5% od Expander i Aviva

Lokata Jesienna Expander gościła niedawno na blogu. Warto zwrócić uwagę, że jest to tradycyjna lokata, która posiada gwarancję BFG i można jej w całości zaufać, ponieważ mimo tego, że jest dostępna w oddziałach pośrednika to tak naprawdę zakładana jest w Meritum Bank. Jeżeli chcecie założyć tę lokatę musicie być całkowicie nowym klientem Expander, czyli takim, który wcześniej nie odbył żadnego spotkania z doradcą. Ponadto minimalny depozyt na tej lokacie wynosi 20 tysięcy, zaś maksymalny to 60 tysięcy. Ulokować pieniądze można jedynie na okres jednego miesiąca. Osoby, które są zainteresowane tą ofertą powinny się w miarę pośpieszyć, ponieważ jest ona dostępna do 12.11.2014, albo do odwołania, dlatego nie ma sensu zwlekać.

Ponadto w październiku z ciekawą ofertą również wyszło Centrum Finansów Aviva, które to zaoferowało 5,5% na swojej polisolokacie. Aviva informuje, iż tak naprawdę realny zysk może wynosić 6,79%, dlatego że jest zwolniony z podatku. Depozyt przy tej ofercie wynosi od 2 do 20 tysięcy złotych na okres 3 miesięcy. Niestety, ale lokata nie jest dostępna dla wszystkich, ponieważ jest ona przeznaczona dla mieszkańców kilku konkretnych miast.

Lokaty oprocentowanie na 5%

Mimo tego, że promocja z bonusem od Idea Bank została zakończona to ciągle jest to bardzo ciekawa oferta, którą warto się zainteresować. Lokata Happy na okres 3 miesięcy daje oprocentowanie na 5%, bez potrzeby zakładania konta w banku. Maksymalnie można ulokować tam do 10 tysięcy złotych. Jest to jednak startowa oferta, dlatego też można z niej skorzystać tylko i wyłącznie jeden raz. Warto jednak zastanowić się nad tym czy nie jest to dobry pomysł, aby ulokować tam swoje pieniądze.

Kolejna oferta startowa to oczywiście Lokata Start, którą można założyć w Meritum Bank. W tym przypadku promocja z bonusem w wysokości 60 złotych również się zakończyła, dlatego co najwyżej można tutaj ulokować 10 tysięcy na okres 2 miesięcy. Lokata jest oprocentowana tak samo jak Lokata Happy, czyli na 5%, jednak okres jest krótszy o miesiąc. Ponadto żeby założyć lokatę w Meritum trzeba również otworzyć Proste Konto Osobiste. Na szczęście jest ono całkowicie darmowe.

Kolejną bardzo ciekawą ofertą oszczędnościową jest Lokata Bonjour, dzięki której można ulokować odo 200 do 300 tysięcy złotych na 5%. Niestety w tym przypadku lokata trwa tylko przez jeden miesiąc, jednak warto zwrócić uwagę na to jak wysoki jest depozyt.

Lokaty powyżej 4%

Lokata na start w Getin Bank oferuje w tym przypadku 4,5%. Maksymalny depozyt w tym przypadku wynosi tutaj 10 tysięcy złotych, zaś czas trwania tejże lokaty to 2 miesiące. Warto również zwrócić uwagę na to, że żeby założyć lokatę nie trzeba zakładać żadnego konta w banku.

Jeżeli zaś chodzi o ofertę w Smart Banku to na Smart Lokacie na powitanie otrzymacie 4,3%, jednak jest to lokata, która trwa tylko przez jeden miesiąc, z maksymalną kwotą depozytu do 10 tysięcy złotych. Lokata może zostać wydłużona do 2, albo do 3 miesięcy, jednak w takim przypadku oprocentowanie proporcjonalnie spada w pierwszym przypadku do 4,2%, a w drugim 4,1%.

Osoby, które chcą ulokować większą sumę pieniędzy, a już nie mogę skorzystać z lokaty Bonjour to warto aby zainteresowały się ofertą Noble Bank, który oferuje 4,25% na Lokacie na otwarcie II. Jest to lokata, która trwa przez okres 2 miesięcy i można na niej ulokować do 200 tysięcy złotych. Wraz z założeniem lokaty trzeba również założyć konto osobiste, które jest darmowe, pod warunkiem, że co miesiąc będzie na nie wpływać 12 tysięcy złotych, co dla osób, które posiadają 200 tysięcy do ulokowania nie powinno być większym problemem.

Lokaty dla stałych klientów

Lokaty, które oscylują w okolicach 4% to również lokaty, które przeznaczone są dla stałych klientów banku. Najlepszą tego typu lokatą na dzień dzisiejszych jest 4 miesięczna Lokata Prestige od Lion’s Bank, która dla osób, które wpłacą powyżej pół miliona złotych oferuje 4,1%, zaś dla tych, którzy wpłacą powyżej 100 tysięcy jest w stanie zaoferować oprocentowanie na 4,05%.

Nie każdy ma 100 tysięcy, to dla takich osób została również stworzona ciekawa lokata. Osoby, które posiadają do 50 tysięcy złotych mogą założyć lokatę oprocentowaną na 4,1% w Credit Agricole. Warto jednak zauważyć, że żeby skorzystać z tej lokaty trzeba być klientem banku, zaś deponowane środki muszą pochodzić z nadwyżki nad saldo z dnia 31 sierpnia. Osoby, które jeszcze nie są przekonane do tego czy skorzystać z tej oferty, powinny przemyśleć to jeszcze raz, ponieważ Credit Agricole daje możliwość zgarnięcia 1000 złotych za założenie konta w tym banku. Zapewne może być to dodatkowa motywacja dla tych, którzy nie są jeszcze do końca przekonani co do tej oferty.

Nieco mniej oprocentowane lokaty, bo tylko na 4% można zgarnąć chociażby na Lokacie Mobile w Getin Bank, Lokacie Mobilnej w BZWBK, albo Lokacie Bezkarnej w BGŻOptima. Warto się zainteresować zwłaszcza ofertą lokaty w BGŻOptima, ponieważ można na niej ulokować nawet do 20 tysięcy złotych, a zerwanie umowy nie wiąże się z utratą odsetek.

Ciekawe konta oszczędnościowe

W okolicach 4% warto zastanowić się nad tym czy nie lepszą alternatywą jest poszukać rachunków oszczędnościowych. Można się przekonać, że rachunki oszczędnościowe nawet dla małych kwot, w niektórych bankach oferują oprocentowanie rzędu od 3,5% do nawet 4%.

Ostatnim czasem nawet Orange Finanse wyszło z promocją, dzięki której można założyć rachunek oszczędnościowy na 4$ i zyskać ponadto wiele ciekawych bonusów, chociażby moneyback. Maksymalny depozyt przy tej ofercie wynosi 25 tysięcy, zaś rachunek oszczędnościowy trwa przez 6 miesięcy. Warto się pośpieszyć, ponieważ konto może niedługo ulec zamknięciu.

Smart Konto również cały czas oferuje rachunek oszczędnościowy, dzięki któremu można zyskać 4% w skali roku dla kwoty do 50 tysięcy złotych. W tym przypadku jednak istnieje jeden specyficzny haczyk, ponieważ nie wiadomo w jakim momencie oprocentowanie, albo kwota ulegnie zmienia. Jak na razie wszystko trzyma stały poziom od lipca.

Kolejną ofertą, na którą można zwrócić uwagę jest konto oszczędnościowe w BGŻOptima. Osoby, które chcą włożyć na rachunek oszczędnościowy kwotę do miliona złotych powinny się zainteresować tą ofertą. Chociaż oprocentowanie tej lokaty wynosi tylko 3,5% to warto się nią zainteresować. Oferta jest ważna prawie do końca listopada, wiec macie jeszcze trochę czasu na przemyślenie czy warto ją założyć.

Co się znajdzie poniżej 4%

Lokaty, które mają oprocentowanie niższe niż 4% można w zasadzie znaleźć już wszędzie. W głównej mierze te lepiej oprocentowane można znaleźć w Idea Bank, który również oferuje Lokatę Happy oprocentowaną na 5%. W Idea Bank można złożyć wniosek o daną lokatę i później ją opłacić, albo też nie w ciągu dwóch tygodni. Jest to jednoznaczne z tym, że jeżeli przykładowo dzisiaj założycie wniosek o Lokatę Power, która jest oprocentowana na 3,8% to jeśli nic lepszego przez ten czas się nie pojawi na rynku to możecie ją opłacić dopiero za dwa tygodnie.

Artykuł z ofertą Listopad 2014: Najciekawsze oferty oszczędnościowe został opublikowany dnia 4 listopada 2014 oraz oznaczony słowami kluczowymi: , , . Zapraszamy do zapoznania się z ofertą oraz do skorzystania z niej. Wspieraj portal GroszWKieszeni.pl - udostępnij powyższą informację na Facebooku i Twitterze!

Dodaj opinię na temat oferty

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *