coins-1523383_1920

Jak zarabiać na programach partnerskich?

Programy partnerskie to doskonały sposób na zarabianie pieniędzy. Korzystając z rozmaitych usług, możemy je następnie polecać innym, a tym samym otrzymywać za to wynagrodzenie. Programy partnerskie oferują nam dzisiaj między innymi operatorzy telefoniczni, dostawcy domem, biura księgowe, ale również wiele innych firm. Przyjrzyjmy się bliżej zarabianiu w ten właśnie sposób.

Jak działa program partnerski?

Programem partnerskim określa się sposób promowania wybranego produktu czy usługi. Wynagrodzenie ma formę prowizji za zakup dokonany przez poleconego klienta. Na prowadzonej przez siebie stronie internetowej bądź blogu wystarczy zamieścić odnośnik do witryny, którą polecamy. Najczęściej będzie to oczywiście sklep internetowy, w którym można zakupić określone produkty. Linki takie określa się mianem linków partnerskich. Należy podkreślić, że nie jest to zwykły link. Jest on skonstruowany tak, aby bez trudu możliwe było zidentyfikowanie strony, z której klient został przekierowany. W momencie, kiedy osoba taka zrobi w sklepie zakupy, dla właściciela strony (osoby polecającej) naliczane jest wynagrodzenie. Jego wysokość jest oczywiście zawsze ustalana w sposób indywidualny. Im wyższe uda się nam wynegocjować, tym oczywiście lepiej.

Rodzaje prowizji

W przypadku programów partnerskich możliwe są obecnie dwa rodzaje prowizji:

  • bezpośrednia;
  • wieczna.

W pierwszym przypadku mamy do czynienia wówczas, gdy prowizja naliczana jest tylko wówczas, gdy klient dokonana zakupów podczas pierwszej wizyty w sklepie następującej po kliknięciu w zamieszczony na naszej stronie link. Ta druga to wynagrodzenie za każde zakupy dokonane przez klienta, który został przez nas polecony. Oczywiście dla nas korzystniejsza jest ta druga prowizja, która zapewnia nam zdecydowanie większy, a przede wszystkim regularny zysk. Warto wspomnieć, że istnieją programy (np. system mobilnej księgowości EVENEM), które łączą zalety obu form prowizji – dostajemy zarówno stałą kwotę za jednorazowy zakup, jak i co miesięczną prowizję wypłacaną tak długo, jak długo będzie ktoś korzystał z usługi.

Promocje programów partnerskich

Programy partnerskie mogą być promowane na rozmaitych stronach internetowych oraz blogach, które obecnie cieszą się ogromną popularnością. Zarówno witrynę, jak i bloga możemy wykonać samodzielnie. Często o wiele lepszym rozwiązaniem okazuje się być jednak skorzystanie z usług profesjonalistów, czyli agencji interaktywnej zajmującej się tworzeniem stron internetowych.

Wówczas możemy być pewni, że wszystko zostanie dopięte na ostatni guzik, a strona będzie naprawdę doskonale się sprawdzać.

Artykuł z ofertą Jak zarabiać na programach partnerskich? został opublikowany dnia 22 czerwca 2017 oraz oznaczony słowami kluczowymi: , . Zapraszamy do zapoznania się z ofertą oraz do skorzystania z niej. Wspieraj portal GroszWKieszeni.pl - udostępnij powyższą informację na Facebooku i Twitterze!

Dodaj opinię na temat oferty

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *