calculator-424564_1280

Ile można zarobić na karcie kredytowej Citibank PremierMiles?

Całkiem niedawno Citibank oznajmił, iż od początku następnego roku karty kredytowe LOT nie będą dawały już możliwości gromadzenia mil Miles & More, jednak prawie wręcz równocześnie do tej oferty została wprowadzona nowa karta, która podobno ma oferować znacznie więcej, chociażby możliwość zbierania Citi Mil, które można wymienić na nagrody u 14 partnerów. Ciekawą opcją jest tutaj zapewne to, że Citibank oferuje możliwość wymiany zebranych punktów na złotówki. Warto jednak zastanowić się ile konkretnie będzie można zyskać na takim cashbacku, a ile będzie wynosiła prowizja dla banku.

Czym jest PremierMiles

Premier Miles to program przeznaczony dla klientów, którzy są w posiadaniu karty głównej o tej samej nazwie. W ramach programu lojalnościowego bank przyzna osobie, która posiada taką kartę punkty według stosownego przelicznika. Za każde wydane 5 złotych klient otrzyma jedną Citi Mile. Ponadto na sam start każdy otrzyma, aż 2 tysiące Citi Mil. Pod warunkiem, że dokona się jednej transakcji przy pomocy karty. Trzeba jednak tutaj zauważyć, ze Citi Mile nie będą przyznane w sytuacji, gdy zostanie wymienione karta innego typu na kartę PremierMiles. Ponadto w ramach jednego okresu rozliczeniowego tejże karty można uzyskać co najwyżej 1500 mil, czyli będzie można wydać kartą 7500 złotych.

Jakie czekają nagrody?

Zgromadzone punkty można wymienić na dwa różne sposoby. Pierwszym sposobem jest oczywiście gotówka. Za 49,38 Citi Mil otrzyma się 1 złoty netto. Czyli jeżeliby to realnie przeliczyć to za wydanie 250 złotych otrzyma się jedną złotówkę, a co za tym idzie cashback w tej ofercie wynosi tylko 0,4%. Jeżeli porówna się to z innymi cashbackami to okazuje się, że jest to bardzo mało, jednak jeżeli spojrzy się na to przez taki pryzmat, że w zasadzie jest to jedyna taka oferta, ponieważ mało kto daje jakąkolwiek premię za za transakcję kartą kredytową.

Kolejną opcją wymiany mil to 2,47 Citi Mile za jeden punkt w programie lojalnościowym u partnera. Dzięki zgromadzonym punktom można przetransferować tego typu środki do programów takich jak:

a) Asia Miles™ należąca do Cathay Pacific Airways, z siedzibą w Hong Kongu, Organizator programu Asia Miles,

b) British Airways Plc, z siedzibą w Harmondsworth, Wielka Brytania, Organizator programu British Airways Executive Club – Avios Miles,

c) Carlson Hotels, Inc., z siedzibą w Minnetonce, Stany Zjednoczone, Organizator programu Club Carlson,

d) Czech Airlines, z siedzibą w Pradze, Republika Czeska, Organizator programu Czech Airlines OK Plus,

e) Delta Air Lines, Inc., z siedzibą w Atlancie, Stany Zjednoczone, Organizator programu SkyMiles,

f) Etihad Airways, z siedzibą w Abu Dhabi, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Organizator programu Etihad Guest,

g) EVA Air, z siedzibą na Tajwanie, Organizator programu EVA Air Infinity MileageLands,

h) Hilton Hhonors L.L.C., z siedzibą w McLean, Stany Zjednoczone, Organizator programu Hilton Hhonors,

i) Koninklijke Luchtvaart Maatschappij N.V. (KLM Royal Dutch Airlines) Ltd., z siedzibą w Amsterdamie, Holandia, Współorganizator programu Flying Blue,

j) Malaysia Airlines, z siedzibą w Subang, Malezja, Organizator programu Enrich,

k) Qatar Airways, z siedzibą w Doha, Katar, Organizator programu Qatar Airways Privilege Club,

l) Société Air France Ltd., z siedzibą w Paryżu, Francja, Współorganizator programu Flying Blue,

m) Singapore Airlines, z siedzibą w Singapurze, Organizator programu KrisFlyer,

n) Six Continents Hotels, Inc., z siedzibą w Atlancie, Stany Zjednoczone, Organizator programu Intercontinental Hotels Group Rewards Club,

o) Thai Airways, z siedzibą w Bangkoku, Tajlandia, Organizator programu Thai Airways Royal Orchid Plus

Dosyć ciężko jednoznacznie stwierdzić czy opłaca się skorzystać z powyższych programów. Jeżeli jesteś zainteresowany, którąś z powyższych ofert zapewne sam zobaczysz czy jest to dla Ciebie opłacalne, czy też nie.

Ile kosztuje karta PremierMiles?

Koszt samej karty w przeciągu jednego miesiąca to, aż 18 złotych, chociaż warto tutaj zauważyć, że Citi Handlowy jest znany wielu ludziom z tego, że zwalnia ich z dożywotnich opłat, jedyną rzeczą, którą trzeba zrobić to zadzwonić na infolinię i powiedzieć, że chcecie zamknąć kartę. W tego typu sytuacji bank w większości przypadków będzie chciał się z Wami w pewien sposób dogadać, tak abyście ciągle korzystali z jego usług. Jeżeli zaś chodzi o inne opłaty to w tym przypadku bankowość telefoniczna CitiPhone będzie kosztować Was 6 złotych za jeden miesiąc.

W zasadzie trudno określić dla kogo przeznaczona jest ta karta, ponieważ przelicznik mil nie wydaje się zbytnio atrakcyjny sam w sobie, a generowany zysk również wydaje się jedynie bardziej symboliczny. Podliczając to wszystko to okazuje się, że w zasadzie oferta nie jest zbyt ciekawa. Warto wstrzymać się jeszcze z decyzją, ponieważ może w najbliższym czasie wyjdzie coś o wiele bardziej ciekawszego. Jak na razie oferta Citi nie wydaje się atrakcyjna, chociażby z tego powodu, że jeżeli ktoś by chciał zarobić tylko 200 złotych w programie PremierMiles to będzie musiał wydać 40 tysięcy złotych, wliczając w to uzyskane 2 tysiące mil z promocji. Jest to naprawdę wysoka cena.

Artykuł z ofertą Ile można zarobić na karcie kredytowej Citibank PremierMiles? został opublikowany dnia 3 listopada 2014 oraz oznaczony słowami kluczowymi: , , . Zapraszamy do zapoznania się z ofertą oraz do skorzystania z niej. Wspieraj portal GroszWKieszeni.pl - udostępnij powyższą informację na Facebooku i Twitterze!

Dodaj opinię na temat oferty

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *