piggy-bank-390528_1280

Grudzień 2014: Najciekawsze oferty oszczędnościowe

Listopad się skończył, zaczął się grudzień, więc trzeba wziąć się za podsumowanie najlepszych lokat. OStatnim czasem nastąpiło nieco zmian pod tym kątem, ponieważ niektóre banki w ostatnim miesiącu nieco zmieniły swoje podejście do klientów. Z jednej strony święta się zbliżają, ale stałe oferty lokat świąteczne jakoś specjalnie nie są. Jeżeli liczyliście na jakieś specjalne oferty to raczej w tym zestawieniu będziecie zawiedzeni, ponieważ zdecydowanie coraz więcej jest lokat poniżej 4%. Na szczęście ciągle funkcjonują lokaty startowe oraz takie lokaty, które mimo małych wymagań dają solidne 4%.

Lokaty oprocentowane na 5%

Tak samo jak w poprzednich zestawieniach, tak samo również jest i tutaj, czyli najlepszą lokatą startową, bez zmian pozostaje Lokaty Happy w Idea Bank. W skali roku oferuje ona 5% do sumy 10 tysięcy złotych, które zostanie ulokowane na 3 miesiące. Osoby, które nie zapoznały się wcześniej z tą lokatą powinny wiedzieć, że jej niewątpliwą zaletą jest tenże fakt, że nie będziecie musieli tutaj zakładać żadnego rodzaju konta. Jeżeli chcecie z niej skorzystać wystarczy, że będziecie nowymi klientami Idea Bank, którzy nie posiadają dostępu do elektronicznego systemu bankowość tej firmy.

Kolejną startową lokatą jest lokata od Meritum Bank, na której można ulokować do 10 tysięcy złotych na 2 miesiące na Lokacie Start, które oprocentowane jest na 5% w skali roku. Najpoważniejszą wadą tej lokaty jest to, że trzeba otworzyć konto. Proste Konto Osobiste od Meritum Bank jest na szczęście darmowe i nie wymaga od Was jakichkolwiek opłat, dlatego nawet bez lokaty jest ono kontem wartym uwagi.

Wręcz identyczną ofertę można znaleźć w Deutsche Bank. Jeżeli otworzycie lokatę z kontem otrzymacie 5%, a gdy samą lokatę tylko 2,5%. Minimalny wkład wynosi tutaj 2 tysiące złotych, zaś maksymalny to 10 tysięcy złotych. Lokata podobnie jak Meritum również trwa przez 2 miesiące.

Bardzo podobną lokatę do wyżej wymienionych, tylko że dla innego pułapu oszczędności, posiada Lion’s Bank, który de facto jest oddziałem Idea Banku. Chodzi tutaj dokładniej o Lokatę Bonjour. Jest to produkt ukierunkowany na osoby, które posiadają znacznie większą sumę pieniędzy. Na tejże lokacie każdy z Was może ulokować od 200 do 300 tysięcy złotych na 5% w skali roku, jednak tylko na 30 dni. Ponadto aby założyć tę lokatę będziecie musieli również odwiedzić oddział banku, a żeby tego dokonać będziecie musieli odpowiednio wcześniej umówić się na spotkanie.

Lokaty 4%+

Nie jest to już 5%, ale nie jest jeszcze 4%, dlatego mimo wszystko nadal są to bardzo ciekawe oferty, którymi warto się zainteresować. Na początku warto zainteresować się lokatą na start w GetinOnline, na której można ulokować 10 tysięcy złotych na okres 2 miesięcy. Oprocentowanie na tej lokacie wynosi 4,5%. Dodatkowo warto wspomnieć, że podobnie jak w Idea Banku nie trzeba tutaj również zakładać żadne konta, a wszystko ponadto można załatwić przez internet.

Oferta od Smart Banku to lokata oprocentowana na poziomie 4,3% w skali roku, do 10 tysięcy złotych, jednak tylko i wyłącznie na okres jednego miesiąca. Jeżeli chcecie skorzystać z dłużej lokaty np. na dwa miesiące, albo trzy to będziecie musieli pogodzić się z tym, że oprocentowanie spadnie w takiej sytuacji kolejno do 4,2% i do 4,1%.

Noble Bank cały czas oferuje u siebie 4,25%, jednak tylko dla tych klientów, którzy posiadają nieco większe fundusze. Tutaj będziecie musieli ulokować 200 tysięcy złotych, a ponadto otworzyć rachunek bankowy, który będzie darmowe pod warunkiem, że będzie na niego wpływało co najmniej 12 tysięcy złotych co miesiąc i musi to następować z własnego, jednak innego konta. Jeżeli spełnicie te warunki bank da Wam możliwość zarobienia 4,25% w skali roku przez okres dwóch miesięcy.

Lokaty 4%

Tutaj sytuacja prezentuje się również nie najgorzej. Zwłaszcza jak zobaczy się chociażby ofertę od BNP Paribas, dzięki której klienci mogą ulokować nawet do 1,5 miliona złotych i to na 3 miesiące. Niestety sporym minusem jest oferty jest to, że będzie trzeba odwiedzić oddział banku osobiście. Chociaż w takiej sytuacji, gdy ma się, aż tyle pieniędzy i chce się ulokować je na wysoki procent to w takiej sytuacji będzie to gra warta świeczki.

Kolejną ciekawą ofertą może być dla Was lokata Welcome od Lion’s Bank. Pamiętajcie, że tutaj przyda się Wam minimum 100 tysięcy złotych. Warto zauważyć, że nie ma tutaj górnego limitu, jednak ograniczenie jest takie, że lokatę będzie można założyć tylko i wyłącznie jeden raz.

4% możecie również zgarnąć na koncie oszczędnościowym, które jak na razie nie ma sobie równych. Niestety nie macie tutaj gwarancji, że takie oprocentowanie będzie trwało przez cały czas, ale bank w regulaminie zobowiązał się do tego, że poinformuje swoich klientów o takiej ewentualności co najmniej 2 miesiące wcześniej. Dlatego jeżeli chcecie ulokować swoje pieniądze na minimum 2 miesiące to możecie to śmiało zrobić na koncie oszczędnościowym, które jest o wiele bardziej elastyczne niż lokata.

Osoby, które są zainteresowane takim rachunkiem oszczędnościowym będą musiały skorzystać z oferty Banku Smart i założyć tam darmowe, konto osobiste, a do tego Smart Konto Oszczędnościowe. Maksymalna kwota, która zarobi 4% będzie wynosiła 50 tysięcy złotych. Powyżej tej sumy zgarniecie co najwyżej 3%. Dlatego nie opłaca się lokować za dużo pieniędzy.

Następna propozycją, z której możecie skorzystać jest tym razem Lokata Mobilna w GetinOnline. Tutaj również będzie potrzebne założenie konta osobistego. Warto wspomnieć, że zainteresowane osoby mogą zarobić na tym koncie 50 złotych, a ponadto można zgarnąć tutaj 10% cashback. Jeżeli już jesteście w posiadaniu konta osobistego to wystarczy, że zalogujecie się do aplikacji mobilnej i założycie Lokatę Mobilną, na której maksymalnie będziecie mogli ulokować 10 tysięcy złotych na okres 2 miesięcy. Warto też dodać, że inne banki, które posiadały tego typu lokaty mobilne obniżyły swoje oprocentowanie, a na szczęście Getin Bank pozostał przy swoim.

Na samym końcu, wśród lokat 4% będzie można znaleźć ofertę Lokaty Bezkarnej. Warto wspomnieć, że niewątpliwą zaletą tej lokaty jest fakt, że można ją wyzerować bez jakiejkolwiek utraty odsetek, a przy okazji będzie można założyć całkiem przyzwoite konto oszczędnościowe, które dawniej dawało 3,5%, a teraz obniżyło oprocentowanie do 3%. Niewątpliwą zaletą tej lokaty jest również chociażby tenże fakt, że maksymalna jej kwota jest w miarę wysoka jak na tego typu lokaty, ponieważ wynosi 20 tysięcy złotych, a ponadto można tę sumę ulokować na okres 3 miesięcy.

Lokaty powyżej 3%

Tutaj można znaleźć bardzo ciekawe oferty długoterminowe. Jeżeli zależy Wam na długim okresie trwania lokaty oraz wysokim procencie to tutaj najlepiej będzie prezentować się lokata Direct+ Internet od Santader Consumer, która umożliwi Wam ulokowanie swoich pieniędzy na 3,5% i to do tego bez żadnych maksymalnych ograniczeń kwotowych. Jeśli interesuje Was nieco krótszy okres, czyli 24 miesiące to taki najlepiej będzie spisywać w Banku pocztowym. Za to bardzo ciekawą roczną ofertę otrzymacie na lokacie, którą możecie założyć poprzez aplikację mobilną BZWBK i da ona Wam możliwość ulokowania 10 tysięcy złotych na okres 3,5%, albo w Meritum Banku, gdzie nie macie żadnych ograniczeń kwotowych, jednak oprocentowanie jest dosyć niskie, ponieważ wynosi tylko i wyłącznie 3,1%.

Artykuł z ofertą Grudzień 2014: Najciekawsze oferty oszczędnościowe został opublikowany dnia 8 grudnia 2014 oraz oznaczony słowami kluczowymi: , , . Zapraszamy do zapoznania się z ofertą oraz do skorzystania z niej. Wspieraj portal GroszWKieszeni.pl - udostępnij powyższą informację na Facebooku i Twitterze!

2 opinii do oferty.

  • W temacie lokat z oprocentowaniem 4% warto byłoby jeszcze wspomnieć o Kasie Polska która posiada kilka ofert tego rodzaju lokat np. lokata skokowa (z oprocentowaniem wzrastającym do 4,50%), lub ze stałym oprocentowaniem 4%. Znajdziemy też ofertę 5% w ramach lokaty gwiazdkowej z możliwością założenia na 6 lub 12 miesięcy.

Dodaj opinię na temat oferty

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *